Jak co roku, zbliżająca się wiosna niesie ze sobą nadzieję ciepłego powiewu wiatry na twarzy, dłuższego dnia, promieni słonecznych oraz pachnących rabat wokół domu. Ta pora roku to również dobry czas na dokonanie wszelkich zmian w swoim wyglądzie. Nie tylko warto zadbać o codzienną dietę-rozszerzając ją o sezonowe produkty roślinne, ale i warto aktywnie uprawiać sport na świeżym powietrzu. Panie w tym czasie bardziej chętnie korzystają z wizyt w salonie fryzjerskim oraz u kosmetyczki. Co odważniejsze decydują się na ostre cięcie, czy nową, zupełnie zaskakującą koloryzację. Na co się zdecydować? Sprawdzamy, „co w trawie piszczy” na wiosnę.

Ciach i po długich pasmach. Dla kogo krótkie fryzury?

Kobiety są jedyne w swoim rodzaju. Kierują się na co dzień bardziej sercem, niż rozumem, mają zmienny nastrój. Potrafią na raz robić tysiąc rzeczy, a jednocześnie żadnej z nich nie zaniedbają. W jednej chwili mogą być czułe oraz opiekuńcze, z drugiej seksowne i kuszące dla swojego partnera. Uwielbiają się śmiać, a płakać mogą również na zawołanie. Jednym słowem, nie ma na świecie osoby, które z pełną premedytacją mogłaby powiedzieć: Tak, rozumiem kobietę od A do Z. Zmiana to tak naprawdę jej drugie imię.
Zupełnie odmienny wygląd można bowiem uzyskać już bardzo szybko i to nie zawsze wydając na to bajońską sumę pieniędzy. Wystarczy założyć buty na wysokim obcasie, a uśmiech praktycznie samoczynnie zaczyna pojawiać się na kobiecej twarzy. Tak samo działa nowa sukienka, albo nawet i ta zapomniana, która zalega od lat w szafie. Odpowiednia stylizacja dodaje kobiecie mocy. Sprawia, że panie mają znacznie więcej odwagi, wręcz mogą przenosić góry. Atrakcyjność i samozadowolenie z siebie szybuje wysoko. Kobieta dosłownie kwitnie.
Równie ważną kwestią wyglądu, jak ubrania, jest również odpowiednio dopasowana fryzura do pięknej właścicielki. I chociaż panowie z reguły uwielbiają bardzo długie, kobiece pasma, czasem przychodzi jednak ochota, by je radykalnie skrócić w salonie fryzjerskim.

Parę odważnych ruchów nożyczkami i z bujnej czupryny powstaje…niebanalna fryzura!

Światowe trendy we fryzjerskie pozostawiają paniom bardzo duże pole do działania. Z jednej strony jest stawiany nacisk na naturalność. Nie ma więc potrzeby niepotrzebnie i nadmiernie stylizować swoje pasma lokówką, prostownicą, czy suszarką, albo przygniatać je po kilogramem utrwalającego lakieru do włosów. Wystarczy tylko odpowiednio przeczesać pasma na jedną stronę. Można również nieco podkręcić same końcówki za pomocą pianki, albo….zapleć luźne warkoczyki na noc i rano je rozpleść.

SOS dla włosów. Czyli o sile codziennych nawyków, które sprawią, że pasma będą silne i lśniące

Długie pasma zawsze będą w modzie. Jednak nawet długość do samego pasa nie wystarczy i nie będzie budziła podziwu, jeśli pasma nie są odpowiednio nawilżone! Nie wystarczą tu tylko drogie szampony i odżywki. Do tego tematu należy podejść kompleksowo. Na co dzień zatem włączajmy do diety produkty bogate w kompleksy witamin oraz składników mineralnych. Dbajmy o codzienne nawodnienie, zwłaszcza wodą mineralną. Unikajmy za to bardzo mocnych kaw oraz czarnej herbaty. Znacznie bardziej sprawdzą się raczej domowe napary z ziół, czy herbatki owocowe. Szczególnie poleca się wypijanie filiżanki z liści pokrzyw, która wzmocni cebulki od środka.

O potędze stylizacji i kosmetykach przyjaznych włosom

Na co dzień wystrzegajmy się także bardzo mocnej stylizacji włosów. Ciepłe powietrze sprawia, że pasma tracą swój naturalny blask, stając się suche i łamliwe, a nawet….zaczynają w bardzo dużej ilości wypadać. Staraj się tak planować swoją pielęgnację, by włosy po umyciu schły naturalnie, bez posiłkowania się suszarką. Zawsze można użyć także ręcznika z mikrofibry, który dokładnie pochłania nadmiar wody lub…starą, koszulkę bawełnianą! To nie żart, ten materiał jest niezwykle przyjazny i naturalny dla długich, pięknych pasm. Ogranicz także korzystanie z termoloków. Znacznie lepiej sprawdzą się nieco babcine wałki, czy papiloty. Jeśli zależy Ci na efekcie prostych włosów, jak u mieszkanek Indii, możesz również zainwestować w profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim. Popularne są szczególnie zabiegi z użyciem płynnej keratyny. Pamiętaj jednak, by wybrać zaufanych i doświadczonych specjalistów, którzy do sprawy podejdą poważnie. Nigdy nie próbuj samodzielnie takich rzeczy robić samodzielnie, ponieważ możesz uzyskać efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. I zamiast bujnej czupryny, pozostaną tylko pojedyncze, spalone końcówki, a tego by nikt nie chciał!
Równie ważne jest nie tylko to, w jaki sposób obchodzimy się z włosami, ale i jakich produktów się używa. Nie od dziś wiadomo, że pod piękną naklejką na butelce szamponu, może kryć się prawdziwa tablica Mendelejewa. Rób zatem zakupy rozważnie, a nie pod wpływem chwili. Stawiaj na składniki pochodzenia naturalnego, takie, które znasz, zamiast ich chemicznych odpowiedników. Dla doskonałego nawilżenia sprawdzą się kosmetyki, które mają panthenol, czy aloes. Uwaga! Niektóre z nich mogą uczulać, dlatego jeśli nie jesteś pewna, jak Twoja skóra zareaguje, zrób próbę uczuleniową w jednym miejscu.

Bob – fryzura odważna, ale i nie dla każdego

Ostre cięcie zwane bobem nie tylko odbiera lat, ale i jest dla pań w każdym wieku! Niestety, nie każda kobieta będzie w takiej długości wyglądała korzystnie. Należy przyjrzeć się kształtowi swojej twarzy. Jeśli jest ona okrągła, ten wybór nie jest najlepszy. Znacznie lepiej prezentować się będą panie o drobnej, szczupłej budowie i…prostych włosach. Kobiety o typie falowanych pasm, czy kręconych, powinny tę decyzję bardzo dokładnie przemyśleć, by potem nie żałować!

Related posts

Sukienka – niezaprzeczalna broń każdej kobiety

Gdyby zapytać statystycznie mężczyzn, w którym stroju kobieta wygląda najbardziej atrakcyjnie, większość z nich wskazałaby na sukienkę. Zwłaszcza tę o kolorze czerwonym. Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet same panie. Ten kobiecy strój to element garderoby,...

Read More

Kostium kąpielowy dla każdej sylwetki

Jak co roku gorące dni przychodzą z zaskoczenia, a Ty nadal obiecujesz sobie, że w tym roku kupisz nowy kostium kąpielowy? Z zasady rzecz banalna, a może zabrać wiele czasu. Jak zatem kupić strój na plażę, w którym nie...

Read More
belstaffkurtka.pl © 2019 All rights reserved