Ciepłe dni przychodzą szybciej niż myślisz, więc zanim się obejrzysz, lato będzie czekało już tuż za rogiem. Jak co roku tłumy ludzi, szukając schronienia od upałów i zgiełku miasta, wybiorą się na plażę. Tu nad akwenem wodnym spróbują kolokwialnie złapać każdy jeden promień słońca, by potem móc zachwycać się mahoniowym odcieniem swojej skóry. Jednak moda plażowa rządzi się swoimi prawami. Już dziś wybierz strój odpowiedni na tę okoliczność!

Kostium plażowy, a skrywane obawy Polek przed publicznym pokazywaniem się na plaży

Chociaż zakup odpowiedniego stroju nie różni się niczym od innych części garderoby, nie jest to jednak popularny zakup. Dlaczego? Otóż większość Polek nie jest w 100% zadowolona z wyglądu swojego ciała. Niestety nasze rodaczki wypadają bardzo niepokojąca na tle swoich rówieśniczek z innych państw europejskich. Panie uważają siebie za niedostatecznie szczupłe i siebie po prostu nie akceptują. Oczywiście nikt nie zmieni tego w jedną noc, jednak zachęcamy, aby spojrzeć na siebie nieco bardziej przychylnym okiem. Każda kobieta jest piękna niezależnie od wieku, wzrostu, czy wagi jaką ma. Nie ma też takiej, która nie posiadałaby chociaż jednego, atrakcyjnego punktu na swoim ciele. Dlatego Droga Polko! Bądź dla siebie łaskawa i zauważ swoje walory!

Strój jednolity, a może dwa osobne zestawy połączone ze sobą?

Na sklepowych półkach można znaleźć sporo, zupełnie różnych stroi kąpielowych. Są zarówno te jednoczęściowe, jak i te dwuelementowe. Co ciekawe nie trzeba od razu kupować razem góry stroju i jego dołu. W każdej chwili można go bowiem stworzyć samemu od podstaw, do czego zupełnie szczerze zachęcamy!

Większość Polek nie ma tej samej rozmiarówki na górze, jak i na dole ciała. Z reguły Polki mają nieco większy biust, niż jej europejskie koleżanki. Choćby z tej przyczyny, kierując się klasycznymi rozmiarami, typu: S, M, L, czy 36, 38, 40 i dalej, możemy polec w naszych poszukiwaniach. Jak się zatem do nich odpowiednio przygotować?

Podkreślaj to, co najlepsze masz w ciele, ukrywaj natomiast wszelkie mankamenty

Skoro rozmiary między sobą nie są równe, skup się tylko i wyłącznie na sobie i swoim samopoczuciu. Najlepiej, jeśli decydujesz się na zakup stroju dwuczęściowego, zacząć od stanika. Przede wszystkim musisz dobrze wiedzieć, jaką miseczkę nosisz, bowiem to ułatwi znacząco poszukiwanie tego idealnego.

Panie o małym biuście mają nieco łatwiej. Mogą zdecydować się na nieusztywniane, miękkie fasony. Wiązanie może być zarówno na szyi, jak i po biustem. Jednakże Polki, które mają znacznie większy rozmiar piersi, powinny od razu kierować swój wzrok tam, gdzie prezentowane są usztywniane modele stanika. Nie ma się co łudzić, modele bez fiszbin nie dadzą rady utrzymać Twoich piersi, jeśli masz miseczkę powyżej C! Nie chcesz chyba, by nieodpowiedni stanik je spłaszczył, albo byś co chwilę niekomfortowo się czuła, poprawiając całość.

Zanim kupisz stanik, sprawdź dokładnie wszystkie, ewentualne wady i fabryczne usterki, na przykład w przebiegającym układzie całego wzoru. Lepiej bowiem, żebyś zauważyła je wszystkie w sklepowej przymierzalni i to jeszcze w chwili rozważania zakupu, niż leżąc i denerwując się na plażowym ręczniku. Pamiętaj zatem, by dokładnie przyjrzeć się jakości przeszyć i zapięć. Materiał nie powinien być zbyt prześwitujący, ani wykonany z tkaniny, która będzie barwiła skórę. Zmierz dokładnie swój obwód pod biustem, by stanik nie spadał, tylko zawsze dobrze utrzymywał w ryzach Twój biust! Zwróć uwagę na ramiączka. Powinny być długie na tyle, aby je bezpiecznie móc regulować oraz szerokie. I co najważniejsze, nie mogą się wbijać w Twoje barki, ani w żadnym innym miejscu. Musisz czuć się przede wszystkim komfortowo. Stań przed lustrem i sprawdź, czy piersi w miseczce układają się ładnie oraz czy schodzą do środka. Sprawdź, jak układa się cała linia podtrzymująca jedną, jak i drugą pierś. Możesz nawet kontrolnie trochę się poruszać, by zobaczyć, czy nadal wszystko wygląda przyzwoicie. Jeśli jednak nie, zastanów się zatem nad większym rozmiarem, albo zupełnie innym fasonem.

Góra stroju zakupiona, czas zatem na poszukiwanie odpowiedniego dołu

Załóżmy optymistycznie, że kwestia dobrania odpowiedniego stanika została już dokonana. teraz nadszedł czas na dół, czyli majtki. Z reguły ta czynność powinna zająć Tobie znacznie mniej czasu, niż góra. Zastanów się jednak nad pewnymi kwestiami.

Jeśli jesteś bardzo zgrabną kobietą o naprawdę proporcjonalnej i wysportowanej sylwetce, w zasadzie szczęściaro, możesz absolutnie pozwolić sobie na wszystko. Majtki z powodzeniem, jeśli masz na to ochotę, zastąp nawet stringami. Tak, zgrabne pośladki mogą być dobrze eksponowane.

Panie, które jednak nieco bardziej wstydzą się swego ciała i mają niejakie obawy przed nadmiernym prezentowaniem tak zwanej golizny, lepiej, żeby wybrały inny fason. Sprawdzą się tu zatem figi, albo klasyczne majtki. Dobrym rozwiązaniem są także majtki z wyższym stanem. Odciągają bowiem optycznie uwagę od nieco bardziej wystającego brzuszka, czy braku widocznej linii wcięcia w tali. Po taki model mogą sięgać zatem wszystkie kobiety o figurze jabłuszka, ale i także gruszki, czy panie klepsydry.

Co ciekawe, coraz rzadziej już łączy się stroje kąpielowe na zasadzie podobnych cech. Znacznie chętniej bowiem teraz stosuje się zasadę przeciwieństw lub dominujących kolorów. Zatem z powodzeniem możesz łączyć na przykład białą górę z ciemnym dołem. Możesz także spróbować połączyć ze sobą dwa, z pozoru nie pasujące do siebie wzory! Ważne jednak, by zrobić to ze smakiem i tak zwanym modowym zacięciem. Jeśli masz wątpliwości, poszukaj inpiracji wśród czasopism modowych oraz w Internecie. Na pewno natkniesz się na ciekawe zestawy!

Related posts

Sukienka – niezaprzeczalna broń każdej kobiety

Gdyby zapytać statystycznie mężczyzn, w którym stroju kobieta wygląda najbardziej atrakcyjnie, większość z nich wskazałaby na sukienkę. Zwłaszcza tę o kolorze czerwonym. Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet same panie. Ten kobiecy strój to element garderoby,...

Read More

Kostium kąpielowy dla każdej sylwetki

Jak co roku gorące dni przychodzą z zaskoczenia, a Ty nadal obiecujesz sobie, że w tym roku kupisz nowy kostium kąpielowy? Z zasady rzecz banalna, a może zabrać wiele czasu. Jak zatem kupić strój na plażę, w którym nie...

Read More
belstaffkurtka.pl © 2019 All rights reserved