Jak głosi mądrość ludowa-nie szata zdobi człowieka. Oczywiście, znacznie bardziej od tego, co na zewnątrz, liczy się wnętrze człowieka oraz jego intelekt. Jednakże, to właśnie odpowiedni ubiór to pierwsze, co widzi napotkany przechodzeń. Już po pierwszym, tak zwanym rzucie oka można stwierdzić, czy dana osoba wydaje się sympatyczna oraz atrakcyjna. Często także od jednego komplementu, może zacząć się dłuższy flirt, a nawet związek.

Buty – dodatek, czy najważniejszy punkt całej stylizacji?

Według dostępnych badań, to właśnie na buty, potencjalny przechodzień kieruje swój wzrok jako pierwszy. Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że to one stanowią najważniejszy punkt całego stroju. Jak zatem wybrać te odpowiednie? Czy warto inwestować w drogie obuwie? Na jakie cechy warto zwracać uwagę?

Trudna sztuka dopasowania obuwia do sylwetki

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednio dobrane buty mogą zdziałać cuda. Nie tylko niosą cały nasz kręgosłup, ale i dodają pewności siebie! Tak, to potwierdzone naukowo, że nowa para butów cieszy najbardziej i sprawia, że chód robi się bardziej sprężysty! Szpilki na przykład nie tylko dodają centymetrów, ale i sprawiają, że noga wygląda na smuklejszą. Jest to także niezaprzeczalny atrybut kobiecości! Jeszcze inny model pomoże optycznie ukryć dodatkowe kilogramy lub je…powiększyć! Jak odnaleźć się wśród tysiąca modeli?

Obcas obcasowi nie równy

Nie wystarczy tylko założyć buty na obcasie, by nastąpił tak zwany „efekt wow!”. Zanim kobieta wybierze się do sklepu, powinna dokładnie przyjrzeć się i wręcz poznać swoje nogi. Przede wszystkim, żadne buty na płaskiej podeszwie nie sprawią, że noga będzie wyglądała smukło. Tak, uroda wymaga poświęceń. Warto zatem zainwestować w naprawdę odpowiednie buty na obcasie!

Jeśli jesteś posiadaczką długich i smukłych łydek- szpilki to odpowiedni model dla Ciebie! Możesz bez wyrzutów przebierać w modelach. Zarówno te z paskiem, jak i wiązane mogą znaleźć się w Twojej garderobie. Można także rozważyć zakup delikatnych sandałków na cienkiej szpilce.

Panie, które nie są za wysokie także mogą nosić szpilki. Niestety muszą zwracać większą uwagę na fason. Odradza się obuwia zapinanego bezpośrednio na kostce, ponieważ optycznie przedzielają nogi na dwie części, skracając je. Najlepiej jest wybierać też taki kolor, który bezpośrednio będzie pasował do barwy rajstop, czy spodni. W ten sposób, niższe panie, zyskają kilka centymetrów. Wskazany jest także umiar w doborze wysokości obcasa. Nie zawsze więcej, znaczy lepiej. Na przykład kobieta o wzroście 160 cm, w 20 centymetrowych obcasach, zamiast efektu wydłużenia, niestety może narazić się na krytykę. Zbyt duża wysokość budzi skojarzenia ze szczudłami i zamiast podziwu, jest groteska, a tego żadna kobieta by nie chciała. Także dobierajmy wysokość świadomie!

Dla kobiet, które nie do końca są zadowolone z wyglądu swoich łydek, stworzono obcasy na słupkach, platformy oraz koturny. Szersza dół buta zrównoważy obwód łydki, wszystko będzie wyglądało na nieco lżejsze i optycznie szczuplejsze.

Kolorowy zawrót głowy – czyli o dopasowywaniu obuwia do reszty stylizacji

Dawniej sądzono, że buty kolorystycznie powinny pasować pod torebkę, obecnie projektanci nie są już tak zgodni w tym twierdzeniu. W XXI wieku istnieje wręcz samowolka modowa. Nie ma obostrzeń. Łączyć obuwie każda pani może według własnych preferencji i stylu. Nikogo nie dziwi już zestawienie sportowego stroju ze szpilkami, albo jeansów z cienkimi sandałkami na obcasie. Niejednokrotnie panie zaczynają układać całą stylizację, właśnie od butów.

Codzienne stylizacje, powinny jednak być zdominowane charakterem naszej: pracy, trybem dnia, wygodą…. Paniom, które wykonują pracę biurową odradza się zakładania butów z odkrytymi palcami i piętą. Tu lepiej sprawdzą się klasyczne, biznesowe rozwiązania. Najlepiej w stonowanych kolorach, takich jak: czerń, granat, czy nude. Kobiety bardziej przebojowe, o wolnym zawodzie, mogą postawić na naprawdę mocny kolor. Najlepiej jednak, by był to tylko jeden, dominujący kolor, nawet neonowy. Na przykład fuksjowe szpilki świetnie sprawdzą się w zestawieniu z neutralną, jednolitą sukienką i taką samą torebką.

Bezpieczeństwo przede wszystkim-zanim wyjdziesz, przetestuj!

Ta porada z pozoru wydaje się banalna i wszystkie kobiety ją znają…Jednakże równie często o niej zapominają. Nigdy, ale to absolutnie nigdy, nie pokonuj dużej ilości kilometrów w nowych butach. Zanim na swoją nogę założysz nową parę cudownych szpilek, pochodź w nich najpierw przez pewnie czas w sklepie, czy w domowym korytarzu! Nie ma bowiem osoby, która nigdy nie zmagałaby się z odciskami, otarciami, czy naprawdę dużymi bąblami na stopach.

Sporo osób zaleca ponadto kupowanie butów pod koniec dnia. Wówczas nasze stopy są już zmęczone, czasem nawet spuchnięte. Jeżeli potencjalna para nowych butów pasuje idealnie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą wygodne!

Jeśli na co dzień jesteś osobą, która preferuje wygodny, sportowy tryb życia i płaskie obuwie, zastanów się, zanim założysz szpilki! W takim przypadku liczy się doświadczenie. Nie każda kobieta po założeniu obcasów, chodzi jak modelka na wybiegu. Niestety często, zwłaszcza młode dziewczyny, wybierają bardzo wysokie szpilki, jednak kompletnie nie potrafią w nich chodzić. Zamiast swobody i atrakcyjnego chodu, mamy wystające kolana i przygarbioną postawę. Jeśli należysz do tego grona, wybierz niewielki obcas, albo platformę. Przejdź się parę razy po mieszkaniu, by stopa przyzwyczaiła się do wysokości i specyficznego ułożenia. W razie potrzeby, miej zawsze niższe obuwie na przebranie w torebce!

Related posts

Sukienka – niezaprzeczalna broń każdej kobiety

Gdyby zapytać statystycznie mężczyzn, w którym stroju kobieta wygląda najbardziej atrakcyjnie, większość z nich wskazałaby na sukienkę. Zwłaszcza tę o kolorze czerwonym. Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet same panie. Ten kobiecy strój to element garderoby,...

Read More

Kostium kąpielowy dla każdej sylwetki

Jak co roku gorące dni przychodzą z zaskoczenia, a Ty nadal obiecujesz sobie, że w tym roku kupisz nowy kostium kąpielowy? Z zasady rzecz banalna, a może zabrać wiele czasu. Jak zatem kupić strój na plażę, w którym nie...

Read More
belstaffkurtka.pl © 2019 All rights reserved