Wszystkie kobiety na świecie są atrakcyjne, to dlaczego nie wszystkie to pokazują? Czynników może być wiele: od zwykłej nieśmiałości, po brak odkrycia swojego potencjału. Nie każda z pań wie, że przy pomocy paru trików może z łatwością łowić męskie spojrzenia. Jeszcze inne, zamiast podkreślać to, co mają w sobie najpiękniejsze, skupiają się tylko i wyłącznie na wadach.

Typy sylwetki – sprawdź, jak dobierać stylizacje do swojej figury!

Kobieta zmienną jest, to samo tyczy się także jej figury! Niby wszystkie kobiety posiadają biust i biodra, jednakże różnią się od siebie znaczącą proporcjami. Co za tym idzie, ta sama sukienka może wyglądać na jednej pani fenomenalnie, a na drugiej- bardzo niekorzystnie. Od czego to zależy? Jakim kodem należy dobierać odpowiedni strój, aby podkreślić swoje atuty?

Wyróżnia się kilka, podstawowych typów kobiecych sylwetek:

Klepsydra

To najbardziej pożądany przez kobiety na świecie typ sylwetki. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się równowagą w proporcjach. Zaokrąglenia pojawiają się wszędzie tam, gdzie trzeba, dlatego to tak niesłychanie kobieca budowa ciała.

Jesteś klepsydrą, jeśli:
-masz wyraźnie zaznaczone wcięcie w talii
-obwód bioder i ramion jest taki sam, albo bardzo zbliżony wymiarami do siebie
-biust może być obfity, albo średni, ale nie mały

Panie, które są „klepsydrami” są stworzone do noszenia sukienek, zwłaszcza tych o dopasowanym kroju. Świetnie wyglądać będą także w spódnicach, w szczególności ołówkowych. Co do spodni- proste, przylegające, albo o zwężonych na dole nogawkach. Na górę poleca się bluzki o dekolcie w literę V oraz dopasowane marynarki i sweterki. Odradza się noszenia prostych sukienek, tunik, bluz, a także zbyt wielu falban, czy kokard. Zbyt szerokie paski w talii mogą dodać optycznie kilku kilogramów, najlepiej sprawdzą się zatem te cienkie z subtelną klamrą.

Gruszka

Panie o sylwetce typu gruszka to kolejne przedstawicielki kobiecej figury. W przeciwieństwie do klepsydry, tutaj proporcje są bardziej zachwiane. Cały ciężar bowiem koncentruje się nie na talii, a na biodrach.

Jesteś gruszką, jeśli:
-masz wyraźnie szersze biodra od reszty ciała
-twoje ręce są długie i smukłe
-posiadasz mały lub średni biust
-masz zaznaczoną talię

„Gruszki” powinny dobierać stylizację w ten sposób, aby optycznie przyciągać wzrok ku górze. Sprawdzą się tu zatem wszelkie kokardy, falbany, żaboty, fantazyjne przeszycia na bluzkach. Te panie mogą śmiało zakładać bufiaste rękawy oraz marynarki z pagonami. W kolorystyce również zachęca się do wyraźnych, jasnych barw na górze, przy jednoczesnym, stonowanym dole. Panie o sylwetce typu „gruszka” świetnie prezentują się w rozszerzanych spódnicach (trapezowe), które ukryją nieco krągłości. Niestety rurki to nienajlepszy fason, lepiej postawić na spodnie z rozszerzaną nogawką lub w kant. Należy także uważać na długość swetrów i marynarek. Wszystkie powinny kończyć się przed kościami biodrowymi. Na szczęście panie- „gruszki” bardzo często posiadają wąską talię, którą mogą podkreślać paskiem.

Jabłko

Panie o typie sylwetki „jabłko” zwykły często narzekać na swoją figurę, twierdząc, że mają wszystkiego wszędzie za dużo. Nic bardziej mylnego! To nadal jeden, z niezwykle kobiecych i atrakcyjnych figur.

Jesteś jabłkiem, jeśli:
-nie masz wyraźnego wcięcia w talii
-masz duży lub średni biust
-twoje biodra są szerokie
-masz długie, smukłe nogi

Kobiety o tym typie sylwetki muszą optycznie stworzyć talię. Dzięki pięknym piersiom, mogą nosić duże dekolty w literę V lub okrągłe. Świetnie wyglądać będą w nakładanych sukienkach lub tych o kopertowym kroju. Powinny eksponować przede wszystkim długie nogi, dlatego nie zaleca się długich spódnic, długość przed kolano jest odpowiednia. Te panie mogą nosić wzorzyste bluzki, ażurowe oraz klasyczne żakiety z zaznaczoną talią. Sprawdzą się także koszule. Najkorzystniejszym fasonem spodni są te o prostej nogawce.

Odwrócony trójkąt

Istnieją również panie, których budowa jest bardziej atletyczna, niż u koleżanek. Panie o typie budowy „odwróconego trójkąta” z pozoru wydają się przypominać bardziej chłopca, jednak nic bardziej mylnego. Ten typ figury, przy odpowiednio dopasowanym stroju, może wyglądać atrakcyjnie i bardzo kobieco!

Jesteś odwróconym trójkątem, jeśli:
-twoje ramiona są szersze od bioder
-nie masz wcięcia w talii lub jest ono niewielkie
-cała sylwetka jest bardzo szczupła
-biust jest mały, ale jędrny
-mała, płaska pupa

Panie o tym typie figury powinny unikać wszystkiego, co optycznie poszerzałoby ramiona. Zatem kobiety o sylwetce „odwróconego trójkąta” nie powinny ubierać: koszulek typu bokserka, falban, kokard, pagonowych marynarek, bufiastych rękawów. Całe zabiegi stylizacyjne powinny skupić się na poszerzaniu bioder. Sprawdzą się zatem luźne, bufiaste spodnie-typ alladynki, bojówki. Spódnice w literę A, te o kroju bombki, czy z fantazyjnymi przeszyciami. Sprawdzą się także cekinowe dodatki na biodrach lub większe wzory. Wszystkie koszule powinny mieć przecięcie pod linią biustu i rozszerzać się ku dołowi. Te panie to szczęściary, jeśli chodzi o sukienki. W każdej, o prostym kroju, będą wyglądały atrakcyjnie.

Oczywiście nie każda z pań posiada wszystkie z wymienionych cech danej sylwetki. Mogą się bowiem zdarzać tak zwane figury mieszane. Nie mniej jednak te cztery, wyróżnione typy: klepsydra, jabłko, gruszka, odwrócony trójkąt, stanowią pewną bazę. Jeśli jeszcze nie wiesz, który z opisanych figur jest Ci najbliższy, chwyć za krawiecką miarę. Dokonaj pomiarów: biustu, bioder i talii. Sprawdź, w którym miejscu jesteś najszersza, a w którym najwęższa. Przyjrzyj się swoim nogom oraz ramionom.

Related posts

Sukienka – niezaprzeczalna broń każdej kobiety

Gdyby zapytać statystycznie mężczyzn, w którym stroju kobieta wygląda najbardziej atrakcyjnie, większość z nich wskazałaby na sukienkę. Zwłaszcza tę o kolorze czerwonym. Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet same panie. Ten kobiecy strój to element garderoby,...

Read More

Kostium kąpielowy dla każdej sylwetki

Jak co roku gorące dni przychodzą z zaskoczenia, a Ty nadal obiecujesz sobie, że w tym roku kupisz nowy kostium kąpielowy? Z zasady rzecz banalna, a może zabrać wiele czasu. Jak zatem kupić strój na plażę, w którym nie...

Read More
belstaffkurtka.pl © 2019 All rights reserved