Nie da się ukryć, że każdej kobiecie zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Z całą jednak pewnością o swój wygląd zewnętrzny trzeba odpowiednio zadbać. Każdej przedstawicielce płci pięknej, której zależy na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym powinno również zależeć na starannym doborze poszczególnych elementów garderoby. Kobiety, które muszą wyglądać w pracy elegancko, powinny również pamiętać o tym, aby nie zakładać do pracy ubrań na co dzień. Są one zbyt mało szykowne. Warto posiadać kilka ubrań, które umożliwią stworzenie interesujących, szykownych stylizacji.

Biała bluzka lub koszula musi znajdować się w Twojej szafie!

Przedstawicielki płci pięknej, które pracują w urzędach, biurach czy bankach są zazwyczaj zobligowane do zakładania eleganckich, szykownych ubrań. Dobrze byłoby, gdyby wiedziały w czym wyglądają dobrze. Innymi słowy, warto sięgać po takie elementy garderoby, które podkreślą nasze atuty oraz ukryją mankamenty naszej sylwetki. Jeżeli jesteśmy szczupłe, spodobają nam się koszule, które będą dopasowane do naszej sylwetki i podkreślą nasze wcięcie w talii czy płaski brzuch. Jeśli jednak chcemy co nieco ukryć, sięgnijmy bo koszule i bluzki o swobodnym kroju. Posiadaczkom niewielkiego biustu spodobają się bluzki z żabotami, które optycznie powiększą biust. Nie ulega wątpliwości, że panie o figurze typu jabłko zadowolone będą z drapowaniem w okolicach talii czy dekoltu. Dzięki temu odwrócą uwagę od zbyt zaokrąglonego brzuszka. Każda kobieta, której zawód wymaga eleganckiego ubioru, powinna pamiętać o tym, aby mieć w swojej szafie przynajmniej dwie białe koszule. Najlepiej sięgać po klasyczne fasony, z długimi rękawami. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy dziś bardzo dużo interesujących koszul, nadających się do pracy biurowej. Miłośniczki nieco romantycznego stylu mogą być zadowolone z koszul ze wstawkami z koronki. Jak już zostało wspomniane, koszule powinny być przynajmniej dwie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jeśli jedna z nich ulegnie zabrudzeniu, będziemy mogły do pracy założyć drugą. Większości kobiet zależy również na tym, aby mieć przyjemną odmianę i nie zakładać zawsze tego samego.

Eleganckie spodnie czy spódnica?

Niektóre kobiety preferują łączenie eleganckich koszul ze spódnicami, podczas gdy innym znacznie bardziej podoba się zestawianie koszul z szykownymi spodniami. Obie opcje są rzecz jasna poprawne, choć w niektórych zawodach może oczekiwać się, że panie będą nosiły właśnie spódnice. Warto więc zorientować się jak to jest zwyczajowo przyjęte w naszej firmie. Co do zasady mamy jednak dowolność noszenia spodni albo spódnic. Ważne jest jednak to, aby miały one odpowiedni wygląd. Przede wszystkim warto postawić na spódnice ołówkowe. Są one nie tylko eleganckie, ale również bardzo kobiece. Podkreślają piękno szczupłych i długich nóg, a także zgrabne pośladki. Nie da się jednak ukryć, że spódnice, które zakładamy do pracy powinny posiadać odpowiednią długość. Oczywiście mogą one sięgać lekko przed kolano, ale nie należy zakładać spódnic sięgających długością zaledwie połowy uda. Takie rozwiązanie w połączeniu z mocno wydekoltowaną koszulą uchodzi za bardzo nieeleganckie i nie przystoi pracownicom biurowym. Na pewno warto unikać również spódnic w krzykliwych kolorach. W wielu firmach panuje zwyczaj, który polega na tym, że w piątki można przychodzić do pracy ubranym bardziej swobodnie. Możliwość założenia na siebie mniej formalnych ubrań nie oznacza jednak, że możemy przyjść do pracy w spódnicy z tiulu i koronek. Warto unikać również tak krzykliwych kolorów jak intensywna żółć, zieleń czy winna czerwień. Postawmy natomiast na spódnice ołówkowe w odcieniach granatu, ciemnej, butelkowej zieleni oraz burgundu. Jeżeli decydujemy się na spodnie, również powinny być one w stonowanych kolorach. Bezpiecznym połączeniem będzie zawsze zestawienie eleganckich, białych koszul z szykownymi spodniami w kolorze ponadczasowej czerni. Na pewno warto przyjrzeć się również spodniom w kolorach szarości oraz granatu.

A co z sukienkami?

Wiele kobiet decyduje się również na noszenie do pracy sukienek. Ma to wiele plusów. Z całą pewnością decydując się na sukienkę, możemy być pewne, że podkreślamy swoją kobiecość. Warto jednak sięgać po fasony dopasowane do naszej sylwetki. Nie mogą one również być zbyt krótkie. Sukienka nie może sięgać jedynie do połowy uda, musi być dłuższa. Warto unikać również odkrywania ramion, a także zbyt głębokich dekoltów. Możemy wówczas wyglądać bardzo nieprofesjonalnie, zwłaszcza jeżeli mamy w pracy bezpośredni kontakt z klientami. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie postawienie na suknie w kolorach ponadczasowej czerni, granatu czy szarości. W piątki, jeżeli zwyczaje panujące w naszej firmie na to pozwalają, warto postawić na sukienki w kolorach butelkowej zieleni czy burgundu. Na co dzień unikajmy jednak kolorów innych niż czerń, grafit i granat. Jeśli decydujemy się na sukienkę, pamiętajmy również o tym, aby unikać zbyt strojnych fasonów. Sukienki do pracy powinny mieć w miarę prosty, klasyczny krój.
Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można wysnuć wniosek, że niektóre kobiety powinny dopasować swój styl ubierania się do zwyczajów panujących w firmie, w której są zatrudnieni. Praca w banku czy urzędzie wymusza niejako noszenie eleganckich, szykownych ubrań. Koniecznie należy postawić na koszule o klasycznych krojach. Na pewno dobrze byłoby, gdyby w naszych garderobach znalazły się chociaż dwie białe. Nie warto również unikać sukienek czy spódnic. Sukienki oraz spódnice powinny być jednak bardzo eleganckie i odpowiedniej długości. Zawsze warto utrzymywać swoją stylizację w stonowanej kolorystyce. Nie bójmy się więc kolorów takich jak grafit, ponadczasowa czerń czy granat.

Related posts

Sukienka – niezaprzeczalna broń każdej kobiety

Gdyby zapytać statystycznie mężczyzn, w którym stroju kobieta wygląda najbardziej atrakcyjnie, większość z nich wskazałaby na sukienkę. Zwłaszcza tę o kolorze czerwonym. Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet same panie. Ten kobiecy strój to element garderoby,...

Read More

Kostium kąpielowy dla każdej sylwetki

Jak co roku gorące dni przychodzą z zaskoczenia, a Ty nadal obiecujesz sobie, że w tym roku kupisz nowy kostium kąpielowy? Z zasady rzecz banalna, a może zabrać wiele czasu. Jak zatem kupić strój na plażę, w którym nie...

Read More
belstaffkurtka.pl © 2019 All rights reserved